» »

2ml gr veoauto. Kognitiivse arengu tunni kokkuvõte nooremas rühmas "Mitmevärvilised rattad

28.09.2020


Integreeritud tunni kokkuvõte
"Rattad autole"
(kõne ja mittetraditsioonilise joonistamistehnika arendamisest "Jäljend kartulipitsatitega") Laste tegevuste tüübid: mäng, suhtlus, kognitiivsed uuringud, produktiivne, ilukirjanduse tajumine.
Eesmärgid: tutvuda A. Barto luuletuse sisuga; mänguasja kaalumisel aktiveerige kõne; õppida eristama tegevusi, mis on tähenduses vastupidised (stand - drive), kuulama laulu, alustama ja lõpetama liigutusi vastavalt muusikale; õppida templitega joonistama ümmargused rattad, lehel õiges kohas.
Eeldatavad tulemused: teab, kuidas kotis olevat eset ära aimata kaaslaste kõrval, sekkumata neid mängu "Lähme autoga"; uurib huviga A. Barto luuletuse teose "Veoauto" illustratsioone, vastab lihtsatele küsimustele; omab mängus "Lähme autoga" põhiliigutusi; võtab aktiivselt osa produktiivsest tegevusest (autode rataste tõmbamine) .Materjalid ja varustus: illustratsioonid A. Barto luuletusele "Veoauto"; mänguasjad - veoautod, kott, paberilehed, millel on kujutatud autod, kartulipitserid vastavalt laste arvule.
1. Organisatsiooniline hetk.
Emotsionaalne suhtumine.
Kõik kutid tõusid üksmeelselt püsti.
Ja nad kõndisid kohapeal. Jalutuskäik paigas.
Venitatud kikivarvul, tõstke käed üles.
Ja nüüd kummardusid nad tagasi. Pange tagasi, pange käed pea taha.
Nagu vedrud, istusime maha Istuge maha.
Ja nad istusid korraga vaikselt maha. Sirgu ja istu.
K: Mul on käes imeline kott. Selles on peidus üks mänguasi, millega poistele meeldib mängida. Kes proovib koti avamata mänguasja ära tunda? (Lapsed tunnevad kotti, õpetaja aitab neid, tõstes esile rattad, autokabiini.)
V.: Poisid, see auto veab kaupa ja seda nimetatakse kaubaautoks. Mis autol on?
D: Rattad, rool, kere, kabiin.
K: Kuhu on auto laaditud?
D .: Tagaosas.
K: Kes istub kokpitis?
D: autojuht.
K: Mida juht teeb?
D: Ta sõidab.
K: Mis aitab juhil autot juhtida?
D: rool.
K: Kuhu auto läheb?
D: Teel.
V.: Hästi tehtud! Veok veab kaupa. Ta sõidab maanteel ja teda juhib autojuht.
Kuid luuletuses "Veoauto" otsustasid lapsed kanda ebatavalist koormat. Kuula.
2. Luuletuse lugemine.
Õpetaja loeb A. Barto luuletuse "Veoauto", kutsub seejärel lapsi kaaluma luuletuse illustratsioone ja vastama küsimustele:
- Milline auto lastel oli? (Veoauto.) Kelle lapsed sõitma otsustasid? (Kota.) Kuhu nad ta panid? (Tagaküljele.) Mida kass tegi? (Ta lükkas veoki ümber.)
Kehaline kasvatus
Mäng "Lähme autodega"
Õpetaja kutsub lapsi autojuhtideks, jagab igale lapsele mänguasja roolid ja selgitab reegleid: "Kui muusika kõlab, siis sõidate, niipea kui muusika lõpeb, peatute."
3. Autode rataste joonistamine.
V.: Oh, kui palju oleme teiega reisinud! Mu ratas läks isegi katki. Me peaksime ta asendama. Kust saab ratta? Äkki joonistaks selle? Kuidas seda saab teha? Vaatame järele. (Näitab lastele autosid, mis on paberile joonistatud, kuid ilma ratasteta.)
Rataste joonistamine ebatraditsioonilise joonistamistehnika abil "Kartulimärgi trükk" - kartulitest valmistatakse templid ette.
K: Joonistame värvidega, kasutades ümaraid tihendeid. Kuhu peaksid rattad tõmbama? (Põhjas.)
Võtame matriitsid kätte, kastame musta värvi sisse.
Laps surub signeti paksu värvikausi juurde, jätab paberile mulje.
Joonistamise käigus aitab õpetaja lapsi, kontrollib töömeetodite õigsust.
5. Peegeldus.
V.: Vaadake poisid, millised rattad me saime! Kas sa arvad, kas me saame nüüd autoga sõita? Laste vastused. Lähme siis! Lapsed võtavad mängurattad ja lahkuvad rühmast muusika saatel.

Valmistatud ja läbi viidud
kasvataja
O. A. Timofejeva

Tarkvara sisu:

selgitada laste teadmisi autode ja nende otstarbe kohta (veoautod, autod);

- tugevdada laste ideed autoosadest, õpetada lapsi auto põhiosi veel nimetama ja näitama.

Õppige harja pideva pideva liikumisega ümmarguse kujuga esemeid joonistama. Tugevdage pintsli pesemise võimet, puhastage pestud pintsli kuhja lapile (salvrätikule). Arendada värvitaju. Kindlustage teadmisi värvide kohta.

Eeltöö:

Transpordi jälgimine jalutuskäigu ajal;

Krundipiltide kaalumine teemadel "Transport", "Meie tänav"; Õues mäng "Varblased ja auto", "Värvilised autod";

Didaktiline mäng- "auto kogumine", "värvilised rattad", "rataste ülesvõtmine";

Kunstiteoste lugemine: A. Barto "Veoauto", N. Pavlova "Autoga" mõistatused transpordist.

Varustus:

Guaššvärvid, pintslid, kaltsud, vesi purkides, paberid, millel on kujutatud mitmesuguseid ratasteta masinaid (valikuline), põhivärvides papist ringid erinevad suurused pildil olevate masinate külge kinnitamiseks;

mänguasja veoauto.

Tunni käik:

Joob bensiini nagu piima

Oskab kaugele joosta.

Seal on h neli ratast,
Kummirehvid,
Mootor ja pidurid ...
Mis see on?
(Auto)

- Poisid, milles see mõistatus on?

- Muidugi on see auto!

Autosid on erinevaid. Milliseid autosid teate?

- Milleks vajavad inimesed autosid?

- Mis on lasti vedava auto nimi?

- Mis veokil on?

- Miks inimesed seda vajavad Autod?

Vaata, mis auto täna meile saabus!

Vaatame seda.

- Millistest osadest auto koosneb?

- Mis tal on?

Täpselt nii, autol on kabiin, kere ja rattad.

- Ilma milleta auto ei saa minna? (ilma ratasteta).

Rattad on auto väga oluline osa.

- Mis kuju nad on? (ümmargune).

Näitame sõrmega, millised ümmargused rattad autol on (lapsed joonistavad sõrmedega õhus ringi).

Lapsed, meie veoauto pole tühi. Tõin koorma - erinevate autode joonised! Kas sa tahaksid näha? Autod on kõik erinevad - veoautod, autod, suured ja väikesed (õpetaja laob lauale rattadeta autode kujutisega voldikud).

Need on autod! Poisid, mis meie autodel viga on? Mis neil puudu on? (rattad).

- Kas nad saavad minna? (Ei).

- Mida teha?

Vaadake, meil on palju erinevaid värvilisi papist ringe - suuri ja väikeseid. Teeme neist rattad! (nad võtavad autode jaoks rattad üles, panevad need autode piltidele).

Kui hea see on, nüüd on meie autod nii nutikad ja võivad minna!

Las ma panen autod molbertile ja imetleme, kui hästi me sellega hakkama saime! (õpetaja paneb pildi molbertile, rattad langevad).

Lapsed, mis juhtus? (rattad kukkusid maha).

Kuidas me oma autosid parandame? Kust saaksin rattad? (lapsed pakuvad oma võimalusi).

- Joonime rattad?

Kõigepealt aga mängime, kuidas me oma autodega sõidame.

- käivitage auto (kujutage mootorit)

- valan bensiini (nad koputavad rusikatega)

Bi, bi, bi! (pöidlad vajutavad kaamerale)

- Rattad pöörlevad kiiresti (peopesad pöörlevad)

Shu, shu, shu! (hõõrudes peopesasid üksteise vastu)

- ma sõidan, juhin autot (kujutab rooli),

- Mul on kiire! (plaksutavad käsi).

Istuge laudade taha, valige endale meelepärased autod ja värvige meie autode rattad mis tahes värvi värvidega! (kutsub lapsi võtma harjad enda kätte ja näitama neile õhus, kuidas nad rattaid tõmbavad, tuletab meelde, kuidas harja õigesti hoida, värve kasutada). Lapsed joonistavad rattaid ja värvivad need üle, ilma et need ületaksid ringi kontuure.

Joonistuse lõpus pange töö tahvlile, uurige neid.

Pealkiri: Tunni kokkuvõte kognitiivne areng juunioride rühmas "Mitmevärvilised rattad"

Ametikoht: esimese kvalifikatsioonikategooria koolitaja
Töökoht: MDOU "Lasteaed nr 11 Kolokolchik", Tutaevsky munitsipaalringkond
Asukoht: Tutaevi linn, Jaroslavli oblast

Vallavalitsuse koolieelne õppeasutus

"Kraana"

Nadymi linn, Yamalo-Nenetsi autonoomne piirkond

Integreeritud tunni kokkuvõte

2. juunioride rühma lastele

"Reisimine transpordimaailma" Suund: "Kunstiline ja esteetiline areng" Haridusala: " Kunstiline looming"Ja" muusika "

Valmistatud

muusikajuht

kasvataja

Nadym linn

aasta 2012

Ülesanded: Hariv: 1. Õppige harja pideva ja pideva liikumisega ümmarguse kujuga esemeid joonistama.

2. Pintsli pesemisvõime tugevdamiseks sisendage täpse töö oskus.

3.Õppida muusika järgi liikumisi selgelt, rütmiliselt tegema; reageerida muusikaliste fraaside algusele ja lõpule; kosmoses navigeerida. Laulge harmooniliselt.

Arendamine:

Arendada käemotoorikat, tähelepanu, orienteerumist lehel, kindlustada värviteadmisi.

Hariv:Kasvatage huvi visuaalse ja muusikalise tegevuse vastu.

Varustus ja materjalid: Demonstratsioon: Molber, pildid transpordist. Jaotusmaterjal: maastikupaberi rebased, harjad, lahjendatud must värv, niisked salvrätikud, roolirattad, värvilised taskurätikud.

Eeltöö: - Vestlus: "Mis on transport."

Didaktilised mängud: "Lisage osad", "Võrdle värvi järgi", "Näita ja nime".

Illustratsioonide uurimine teemal "Transport".

Joonis: teemad "Ring ja värv", "Transpordi värvimine".

Muusikaliste ja motoorsete harjutuste "Bus", "Rong", "Lennuk", laulude "Lennuk" õppimine. Mängud: "Buss", "Võtke koht".


1. Aja korraldamine.

Koolitaja. Poisid, täna läheme huvitaval teekonnal - imelisse transpordimaailma. Mis on transport? (Vestlus lastega transpordi teemal.) (Laste vastus: kiirabi, tuletõrjujad, politsei). Küsin nüüd mõistatuse ja leiate nende piltide seast õige vastuse ... (Molbertil on mitu illustratsiooni erinevaid transport).

2. Mõistatuse aimamine.

Mis ime - sinine maja.

Selles on palju lapsi.

Seljas kummikud

Ja see toitub bensiinist. (Buss)

(Mõistatuse vastus on illustreeritud).

Hästi tehtud! Arvasite mõistatuse õigesti ja soovitan teil bussiga sõita.

Võtke kohad.

Lapsed seisavad üksteise järel.

Harjutust "Auto" esitab M. Rauchwergi muusika

Lapsed liiguvad rütmiliselt, sammudes rühma muusika juurde,

Nad läbivad "väravaid", võtavad kohti laudades.

3. Vestlus lastega transpordist.

Koolitaja. Poisid, vedu on kaubavedu (vedab kaupa) ja reisija (vedab reisijaid). Valige kaubaveo (erinevad veoautod, kaubarong, kaubapraam), reisijateveo (auto, buss, trollibuss, tramm, rong, lennuk) piltidega pildid. Lennuk on suur, koos tiibade, akende, teliku jne. Piloot juhib lennukit. Nüüd rääkige meile, mida teate transpordist. (Laste lood). Hästi tehtud poisid.

4. Joonistamine.

Koolitaja (paneb lennuki lauale, näitab telikut, aknaid). Mis lennukil on? (Rattad). Mis need on? (Ümmargune).

Lapsed joonistavad eelnevalt ettevalmistatud mallidele (lennukid ilma teliku ja akendeta) värvidega rattad, õpetaja annab vajadusel abi. Siis teeb õpetaja ettepaneku teha nendest töödest näitus, kõik arvestavad nendega. Õpetaja kiidab lapsi ja pakub mängu "Lennuk".

Toimub mäng "Lennuk", muusikat teeb N. Metlov

5. Üllatav hetk.

Õpetaja kingib igale lapsele mängulennuki.

6. Tunni kokkuvõte.

Milliseid transpordiliike olete täna kohanud?

Mis reisijateveo kas näete tänavatel?

Kasutatud raamatud:

1. "Kujutava kunsti tunnid teises juunioride rühmas lasteaed"Kirjastus" Mosaiik-süntees "2007

2. , "Tutvumine 3–5-aastaste laste ümbritseva maailmaga" Loomekeskus "Sfäär" Moskva 2011

3. Programmi toimetaja "Objektiivse maailma tundmine" Teine noorem rühm. Kirjastus "Uchitel" Volgograd 2011

4. , "Muusika ja liikumine" Moskva "Haridus" 1981

Eesmärgid:

Jätkake laste tutvustamist mõistetega "ring", "suur-väike", "vähe-palju".
Tutvustada lastele A. Barto luuletust "Veoauto".
Parandage kosmoses navigeerimise võimet: üleval, all.
Kujundada oskus järgida suulisi juhiseid koos valimiga.
Arendage mälu, kuulmis taju, rütmitunnetust, tasakaalu, üld- ja peenmotoorikat.
Edendage sõbralikku suhtumist teistesse lastesse.

Varustus:

Mänguasjad: erineva suurusega autod, "Kass", pesitsevad nukud, pehmed mänguasjad.
Paberist välja lõigatud kõverad ribad (paks tapeet) on “teed”.
Pingid, kaks pikka nööri, madalad ehitusmaterjal, pähklid.
Autode, jänese, kuubikute kujutisega pildid.
Helisalvestised: liikuva auto helid, laul "Merry Travelers" S. Mihhalkovi sõnadele.

Tunni käik:

Tervitused "Tere"

Tere peopesad - plaksuta, plaksuta, plaksuta
Tere jalad - top, top, top.
Tere põsed - pritsimine, pritsimine, pritsimine
Tere huuled - mossitama, mossitama, mossima
Tere hambad - olen, olen, olen.
Tere tila - piiks, piiks, piiks.
Tere kutid - tere!

Didaktiline harjutus "Kelle heli?"

Kuula tähelepanelikult, kelle heli see on? (Kõlab liikuva sõiduki müra salvestus). Kelle hääl see on? See on auto!

A. Barto luuletuse lavastus

Kuula luuletust selle kohta, kuidas kass otsustas sõitma minna.

Ei, asjata otsustasime
Kassi sõitmine autos:
Kass pole harjunud veerema -
Kukkus veoauto.
Didaktiline mäng "Matrjoška läheb autosse"
Vaata, need on pesitsevad nukud. Matrjoška-rändurid. Nad tahavad autoga sõita. Siin on meil kaks autot. Suur auto ja väike auto. Mitu pesitsevat nukku mahub väikesesse autosse? Vähesed. Aga kui palju pesitsevaid nukke mahub suurde autosse? Palju pesitsevaid nukke.

Harjutus vestibulaaraparaadi arendamiseks "Me läksime pähklite järele"

Läksime autoga pähklite järele metsa.
(Laps istub ema süles)

Tasasel teel.
Üle muhke, üle muhkude,
Traavis.
(Ema põlved tõusevad rütmiliselt kasvavas tempos)

Samm.
Tempo langeb.
Aukus - boo. Purustatud kümme kärbest.
(Põlved laiali, käed hoiavad last)

Mäng "koguda pähkleid"

Vaata, vaata, kui palju pähkleid puult teele kukkus. Kogume need kokku ja pange õõnsusse, las orav rõõmustab. (Lapsed korjavad pähklid kokku ja panevad õõnsust simuleeriva külgmise auguga plastpudelisse).

Didaktiline mäng "Kus on auto peidus?"

Lapse ees kuvatakse matrjoška, ​​kuup ja masin, mis seejärel kaetakse taskurätikutega.

Leidke auto peidetud koht? Võtke taskurätik kätte ja leidke kirjutusmasin.

Didaktiline harjutus "Pildilt kirjutusmasina leidmine"

Siin on mitu pilti on erinevad. Tehke ja näidake pilti, millele auto on joonistatud. Kus masin on?

Joonis "Autode teed"

Võtke pliiats pihku ja joonistage oma autole rada.

Muusikaline rütmiharjutus "Sõidame, sõidame, sõidame"

Lapsed kuulavad muusikat ja löövad rütmi kõristitega.
- Äike ülaosas. Koputage põrnitsemistega põrandale. Koputage põlvedel kõlgutavaid kõlinaid. Kõrgedega käed külgedele. Peida kõristid selja taha.

Ehituskonstruktsiooniline mäng "Autode garaaž"

Kui öö saabub, läheme kodus võrevoodites magama. Päris autod lähevad magama spetsiaalsesse garaažiks nimetatud automaja. Nüüd ehitame oma autole garaaži. Võtke kuubikud. Pange need niimoodi. Ja peal katke kindlasti katus. Nüüd on meie autodel oma garaažid.

Massaaž "Need on rattad"

Auto juhtimiseks on vaja rattaid. Vaadake, kus on teie auto rattad? Keerake rattaid oma kätega. Nüüd laske autol peos sõita. Nagu nii. Sõitsin mööda käepidet, sõitsin mööda jalga.

Auto rattad pöörlevad - nad pöörlevad
Nad pöörlevad - nad pöörlevad, nad on kogu linnast mööda sõitnud.

Rakendus "Rattad"

Vaata pilti. Meie veoauto on täielikult lagunenud, see ei saa isegi liikuda. Mida veokil pole? Rattad!

Teeme oma auto korda - teeme sellest tõelised rattad. Auto rattad on ümmargused. Vaadake, lapsed, see on ring. (Näita). Kinnitage need ringid masina kõige põhja külge. Need on auto rattad! Nüüd saab meie veok juhtida ja vedada erinevaid kaupu.

Tasakaaluharjutus "Autod sõidavad üle silla"

Ja nüüd me ise sõidame nagu autod. Tõuse üles, läheme teele. Kõigepealt peate sõitma mööda teed (kahe nööri vahel) ja seejärel üle silla (piki pinki).

Modell "Veoauto kannab õunu"

Võtke plastiliinist pall ja kinnitage see auto kerele. Vajutage plastiliin peopesaga alla. Laadige masinasse rohkem õunu. Mis värvi õunu auto kannab? Punane ja kollane.

Mäng "Mänguasja rentimine"

Võite endale valida ükskõik millise pehme mänguasja ja viia see veoautoga sõitma.
Lapsed sõidavad muusika järgi autodega nööri järgi.

Eesmärk: tingimuste loomine transpordiliikide ja reeglite kohta esialgsete ideede kujundamiseks maanteeliiklus.
Ülesanded:
arendada oskust eristada välimus kaubavedu ja autod, buss;
aktiveerida laste sõnavara teemal "transport", parandada onomatopöa oskusi;
edendada kõne, tähelepanu, mälu, mõtlemise, sensoorsete standardite (värv, suurus) arengut;
parandada laste motoorikat, läbi mänguharjutuste "autod sõidavad mööda teed", "keerake mutrit kinni", "pange rattad üles" jne;
arendada suuliste juhiste järgimise oskust;
tutvuda liikluse põhireeglitega (punase, rohelise - liiklus on lubatud).
Materjalid ja varustus: erinevad erivärvilised väikeautod (autod, buss, veoauto, tuletõrjeauto), roolid, suur veoauto, särav kast mänguautodele, "tee", punaste ja roheliste värvidega ring, helisalvestised: liikuvate autode helid, toolid vastavalt laste arvule.
Laste organiseeritud tegevuste sisu.
Lapsed mööduvad ja istuvad vaibal.
1. Didaktiline mäng "Kelle heli?"
Koolitaja: lapsed, kuulake tähelepanelikult ja arvake ära, kelle heli see on? (õpetaja lülitab vaheldumisi sisse liikuva sõiduki müra registreerimise: veoauto, auto, traktor, tramm jne).
Kelle hääl see on? Mis auto see on? (lapsed nimetavad transpordiliike, õpetaja näitab autode pilte). Kas soovite mängida autosid?
2. Mänguharjutus "Mööda teed sõitvad autod"
Koolitaja: Täna oleme autod ja toolid on meie garaažid. (lapsed mööduvad ja istuvad toolidel)
Ütle mulle, kuhu autod lähevad? (teel). Täna kulgeb meie tee selle lagendiku ümber, (õpetaja kõnnib mööda liikumisteed näitavat "teed") ei sisene lagendikule, me läheme rangelt mööda teed.
Minust saab liikluse regulaator, kui tõstan punase ringi üles, peatuvad kõik autod, kui tõstan rohelise, siis saavad kõik autod edasi minna. (pakub roolirattad kätte)
Koolitaja: kas kõik on valmis? Käivitame mootori. Mine! ("Autod" annavad signaali "BB" -le ja nad jäljendavad auto müra: "W-w-w-w").
Koolitaja: (tõstab punase ringi ja teatab valjult: - "Käik on suletud." Lapsed ootavad signaali. Õpetaja tõstab rohelise ringi ja ütleb: - "Võite minna," lähevad lapsed edasi).
3. Mänguharjutus "Autoremont"
Koolitaja: (tõstab punase ringi) „Läbipääs on suletud, kõik autod peavad läbima tehnoülevaatuse. Kõik autod tõmbuvad tee äärde. (Lapsed lähevad "puhastusele" - vaiba servale ja teevad harjutusi)
1. "Pingutage mutter kruvikeerajaga"
I.P. Jalad veidi üksteisest eemal, käed allpool. Tõstke parem käsi üles, tehke ringikujulisi liigutusi, öelge "Tõmmake, tõmblukk, tõmblukk", laske käsi alla. Sama vasaku käega. 2 korda
2. "Koputage rattad haamritega"
I. P. istub. Kallutage ette, et rusikatega põlvedele koputada, öelge "Koputage - koputage, koputage". 4 korda
3. "Pumbake ratas pumbaga üles"
I. P. seisis, jalad laiali, käed vöö peal. Kallutage 4 korda edasi, öelge 4 korda "Sh-Sh-Sh"
Koolitaja: Kõik autod on heas korras, läheme kaugemale. (lapsed käivad üksteise ringis) Autod garaaži. (lapsed istuvad toolidel, eemaldavad roolid tooli alt).
4. Luuletuse dramatiseerimine. Kazyrina T. "Ma sõidan oma autoga"
Koolitaja: (Õpetaja võtab nööril välja suure veoauto, mille taga on kast, loeb luuletust).
Ma sõidan oma autoga
Köis on väga pikk.
Seisan punase tule juures
Lähen roheliseks.
Ja otsustasin selle väga varsti
Minust saab onu autojuht
Õppige autot juhtima
Köiseta väga pikk.
5. Masina uurimine
Koolitaja: Poisid, vaadake, mis mul suur auto on. Mis see auto on? (kaubavedu). Õpetaja juhib laste tähelepanu tagaküljel olevale kastile).
Vaata, kui ilusa kasti veo tõi, seal peab midagi olema. (õpetaja üritab avada, kuid miski ei toimi)
Kast on maagiline, see avaneb alles siis, kui räägite autost luuletuse. Kas teate luuletusi autost? (lapsed räägivad 2-3 tuttavat luuletust, õpetaja avab kasti ja seal nad valetavad erinevad autod)
6. Didaktiline mäng "Mis auto on kadunud?"
Koolitaja: Vaata, mis see on? (Autod.) Nüüd saame teada, kuidas neid nimetatakse. (õpetaja võtab välja 1 auto, laste nimi).
Nüüd mängime autodega peitust. Õpetaja viib läbi mängu "Mis on kadunud?" Palub lastel silmad sulgeda, eemaldab 1 auto ja küsib lastelt: "Mis on kadunud?" "Mis värvi auto peidab?", "Mis auto peidab - väike või suur." Lapsed nimetavad autot, selle värvi või suurust.
7 peegeldus
Koolitaja: Kas teile meeldisid täna autodega mängida? Mis teile kõige rohkem meeldis? (kuuleb mitme lapse vastuseid) Võtke nüüd autod ja mängige nendega. (jagab mänguautosid ja lapsed mängivad ise).